Pisz

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

20160321 09174321 marca 2016r. w Niepublicznym Gimnazjum w Piszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie".

Gimnazjaliści sześciu szkół powiatu piskiego rywalizowali zasobem wiedzy o partyzantach Zbrojnego Oporu Antykomunistycznego. W tegorocznym konkursie udział wzięło 17 laureatów eliminacji szkolnych, którzy wykazali się najwyższym poziomem wiedzy.


 

 

 

 

Największą ilość punktów zdobyła Patrycja Kuźmicka - uczennica ZSP w Dąbrówce. W celu wyłonienia wicemistrza 20160321 091826konkursu oraz trzeciej pozycji, konieczne było przeprowadzenie dogrywki, w której udział wzięło trzech gimnazjalistów. Spośród nich z dodatkowymi pytaniami najlepiej poradził sobie Wojciech Gulan z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu (II miejsce) a tylko 0,5 punktu mniej uzyskała Paulina Kuźmicka z ZSP w Dąbrówce. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek "Dziewczyny wyklęte" Sz. Nowaka ufundowanych przez organizatora. Dodatkowo czołowa dwójka otrzymała płyty CD "Niewygodna Prawda" Tadka" Polkowskiego, ufundowane przez Pana Marka Jankowskiego właściciela Zakładu Produkcji Drzewnej PANBAH w Trzonkach. Zwycięzcy otrzymali również nagrody w postaci książek "Żołnierze Wyklęci" M. A. Koprowskiego, które ufundował Poseł na Sejm RP Pan Jerzy Małecki.

 

20160321 105402Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i zapinki związane tematycznie z charakterem konkursu, przekazane dla młodzieży przez Naczelnika Delegatury IPN w Olsztynie dr Waldemara Brendę. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania. Za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do konkursu podziękowania złożono opiekunom drużyn szkolnych: Marioli Mierkowskiej z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu, Marii Kozikowskiej z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu, Janinie Florczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce, Marcie Listowskiej z Gimnazjum Katolickiego w Piszu, Elizie Truszkowskiej z Gimnazjum Nr 1 w Piszu oraz Ireneuszowi Chmielewskiemu z Prywatnego Gimnazjum w Piszu. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była Pani Mariola Mierkowska, która od lat z pasją zaszczepia patriotyzm narodowy wśród gimnazjalistów, za co serdecznie dziękujemy.