Pisz

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Konkurs historyczny

WP 20170330 09 04 02 Pro

30 marca 2017r. w Niepublicznym Gimnazjum w Piszu ZDZ w Białymstoku odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE". W przedsięwzięciu udział wzięło szesnastu laureatów eliminacji szkolnych. Na przełomie trzech lat zaobserwować można wzrost zainteresowania tematyką oraz wzrost poziomu wiedzy wśród uczestników konkursu.

I miejsce i najwięcej punktów zdobył Konrad Nicewicz z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu. II i III miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce: Patrycja Kuźmicka i Adrianna Włodkowska. Wśród licealistów różnica w ilości zdobytych punktów była minimalna. Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich zajęli następujące miejsca: I - Jakub Suwara, II - Patrycja Skrajna oraz III - Patryk Mieczkowski.

Czołowe trójki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek, płyt i gadżetów ufundowanych przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jerzego Małeckiego. Nagrodą specjalną dla finalistów i uczniów zaangażowanych w etap szkolny konkursu, będzie również wycieczka do Sejmu RP i Muzeum Powstania Warszawskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali, dyplomy za udział i drobne gadżety.

Podziękowania za przygotowanie młodzieży do konkursu złożono opiekunom drużyn szkolnych, Paniom: Danieli Truszkowskiej z ZS Katolickich w Piszu, Janinie Florczyk z ZS-P w Dąbrówce, Sabinie Duchnowskiej z ZS w Drygałach oraz Panu Ireneuszowi Duchnowskiemu z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu.

Szczególne podziękowania przekazane zostały pod adresem Pani Marioli Mierkowskiej z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu, która jest pomysłodawcą i koordynatorem konkursu.

Konkurs odbył sie pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym.

WP 20170330 10 29 46 Pro20170330 112406