Pisz

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

„BEZPIECZNY POŚLIZG Z OKAZJI DNIA KOBIET” TO PREZENT DLA PAŃ OD PISKICH POLICJANTÓW

Piscy policjanci już po raz trzeci przygotowali niespodziankę dla pań kierowców z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali przyspieszony kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Zaczęło się od życzeń i kwiatów dla pań od Komendanta Powiatowego Policji w Piszu oraz przewodniczącego piskich związków zawodowych. Następnie funkcjonariusze drogówki przeprowadzili instruktaż teoretyczny w komendzie, a następnie uczestniczki wzięły udział w części praktycznej. Pod okiem instruktora uczyły się jak bezpiecznie wychodzić z poślizgu.
W piątek ( 6 marca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu już po raz trzeci zorganizowali dla pań krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej w Piszu.
Tegoroczna edycja adresowana była głównie do policjantek, kobiet- pracowników cywilnych piskiej komendy oraz uczennic z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu ZDZ w Białymstoku, z którym komenda ma podpisane porozumienie o współpracy. Szkołę reprezentowała pani dyrektor- Marzena Misierewicz oraz uczennice z klasy mundurowej.
Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Piszu, który powitał serdecznie wszystkie uczestniczki kursu, a następnie złożył im życzenia z okazji Dnia Kobiet. Mł. insp. Marcin Kubas wspólnie z Przewodniczącym NZZZ P- asp. Mariuszem Boratyńskim wręczyli paniom kwiaty z okazji ich święta.
Następnie odbyła się część teoretyczna kursu. Policjanci piskiej drogówki przypomnieli paniom najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Nie brakowało też ciekawych pytań. Była m.in. dyskusja na temat przewożenia dzieci w fotelikach, jazdy samochodem w szpilkach oraz bezpiecznego transportu zwierząt domowych, zwłaszcza tych większych.
Część teoretyczną zakończył mł. insp. Marcin Kubas. Komendant oraz Przewodniczący NSZZ P- asp. Mariusz Boratyński wręczyli paniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki z okazji Dnia Kobiet życząc wszystkim kursantkom bezpiecznej jazdy samochodem.
Przyszedł wreszcie czas na oczekiwaną jazdę samochodem pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. W tym roku na uczestniczki czekały dwie przejażdżki. Pierwsza była to jazda tradycyjnym samochodem slalomem między pachołkami. Druga była dużo trudniejsza. To jazda autem z doczepionymi z tyłu trojlerami, które symulacją warunki poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy samochód kilkukrotnie obrócił się.
Uczestniczki kursu były bardzo usatysfakcjonowane z możliwości skorzystania z takiej jazdy. Mogły bowiem dowiedzieć się i doświadczyć, w jaki sposób można bezpiecznie wyprowadzić samochód z poślizgu, a wszystko pod okiem instruktora nauki jazdy.
Panie były bardzo zadowolone z udziału w akcji „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Powiedziały, że był to bardzo fajny i trafiony pomysł ze strony policjantów i niezapomniany prezent na Dzień Kobiet.

Źródło: http://pisz.policja.gov.pl/o16/aktualnosci/67067,Bezpieczny-poslizg-z-okazji-Dnia-Kobiet-to-prezent-dla-pan-od-piskich-policjanto.html

 101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641101 151641