Pisz

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Przyjemne z pożytecznym

bar mleczny 2 1We wtorek (2.06.) lekcje języka niemieckiego dla uczniów klasy I gimnazjum przybrały postać zajęć praktycznych. Gimnazjaliści wraz z nauczycielką Panią Mariolą Mierkowską, odwiedzili Bar Mleczny przy ul. Dworcowej w Piszu.

 

bar mleczny 2 3

Głównym zadaniem uczniów było zamówienie wybranych potraw posługując się j.niemieckim. W rozmowie z obsługą, gimnazjaliści musieli stosować zwroty grzecznościowe, zadawać dodatkowe pytania dotyczące menu oraz opowiadać o doznaniach smakowych - wszystko w języku obcym.

Taki sposób realizacji zajęć bardzo spodobał się uczniom. Po tym, jak otrzymali zamówione przez siebie posiłki, mogli przystąpić do ich konsumpcji. Lekcja upłynęła w sposób przyjemny, jednak nie był to zmarnowany czas. Nauka praktyczna utrwalana jest dużo szybciej i głębiej niż teoria. Jak widać można połączyć przyjemne z pożytecznym. Miejmy nadzieję, że ta lekcja przyczyni się do tego, że nasi gimnazjaliści podczas wyjazdów za granicę, doskonale poradzą sobie z zamawianiem potraw i wrócą po wakacjach najwyżej głodni wiedzy! :)